ПРАТ "БІАС"

     
 

Річний звіт за 2011 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Мале пiдприємство БIАС вперше зареєстровано Орджонiкiдзевським райвиконкомом 18.07.1991р. За №187I9. Мале пiдприємство БIАС перейменовано в орендне пiдприємство БIАС та зареєстроване 31 травня1994р. за №336р.,Орендне пiдприємствоБIАС перейменовано в Закрите акцiонерне товариство БIАС,та зареєстроване розпорядженням Запорiзькою мiською Радою 16.11.1995р.за №2035. За рiшенням загальних зборiв акцiонерiв вiд 24.03.2011р. Закрите акцiонерне товариствоБIАС перейменовано в ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО БIАС, змiни зареєстровано 30.03.2011р. Запорiзькою Мiською Радою за №11031050014000146. За час iснування Товариства злиття, подiлу, приєднання, перетворення, видiлу не було.
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом ПРАТ БIАС не має дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представництв або iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв. Мiсцезнаходження Товариства: 69006, м.Запорiжжя, вул. Пiвнiчне шосе, буд.14. При нинi дiючiй структурi досягнута значна ефективнiсть управлiння та використання ресурсiв. Орендованих основних засобiв немає. Змiн в органiзацiйнiй структурi порiвняно з попереднiм звiтним перiодом не було.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Будь-яких пропозицiй щодо реорганiзацiї Товариства з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не надходило.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Фiнансова звiтнiсть пiдприємства готується згiдно з вимогами Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть" та Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку. Бухгалтерська звiтнiсть пiдприємства вiдповiдає вимогам НСБО i надається у форматi, який визначається НП(С)БО. Метод нарахування амортизацiї: прямолiнiйний. Метод оцiнки вартостi запасiв: середньозваженої вартостi. Метод облiку та оцiнки вартостi фiнансових iнвестицiй: наказом про облiкову полiтику не визначенi у звязку з вiдсутнiстю у Товариства запасiв та фiнансових iнвестицiй.
Текст аудиторського висновку АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
(ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА) № 01I03-12
ЩОДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА БIАС

Адресат:
Власники цiнних паперiв, керiвництво
приватного акцiонерного товариства БIАС
Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку

Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму:

Повна назва
Приватне пiдприємство Аудиторська фiрма Премєр Аудит
Номер та дата видачi Свiдоцтва про внесення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, якi одноособово надають аудиторськi послуги, виданого Аудиторською палатою України
№ 3935 вiд 19.01.07 р.
Мiсцезнаходження юридичної особи
69037, Україна, м. Запорiжжя,
вул. Рекордна, буд. 16, оф. 70
Телефон (факс) юридичної особи
(0612) 24-20-79, 32-47-44

Основнi вiдомостi про емiтента

Повна назва
Приватне акцiонерне товариство БIАС
Код за Єдиним державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України
19280373
Мiсцезнаходження
69006, Запорiзька обл., м. Запорiжжя,
вул. Пiвнiчне шосе, будинок 14
Дата державної реєстрацiї
16.11.1995 р.

Ми провели аудиторську перевiрку фiнансових звiтiв приватного акцiонерного товариства БIАС, що включають: Баланс станом на 31.12.2011 року, Звiт про фiнансовi результати за 2011 рiк, опис важливих аспектiв облiкової полiтики та iншi пояснювальнi примiтки.
Аудит було здiйснено вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту, Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку, затвердженого рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку 19.12.06 р. № 1528 (iз змiнами внесеними згiдно з рiшенням ДКЦПФР вiд 26.06.2010 р. № 981), Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)", затвердженими Рiшенням ДКЦПФР вiд 29.09.2011р. № 1360.
Аудит здiйснено вiдповiдно до договору № 05I01-12 вiд 11.01.2012 р.
Проведення аудиту розпочато 16.01.2012 р. закiнчено 26.03.2012 р.

Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансову звiтнiсть
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання та достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до Закону України Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi i нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає необхiдним для забезпечення складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки.

Вiдповiдальнiсть аудитора
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.

Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки.

Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання фiнансової звiтностi товариством, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю субєкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiрогiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загального подання фiнансової звiтностi.

Ми вважаємо, що отримали достатнi i належнi аудиторськi докази для висловлення умовно позитивної думки.

Пiдстава для висловлення умовно позитивної думки
Дебiторська заборгованiсть станом на 31.12.2011 року не погашена в розмiрi 1726,50 тис. грн. i у фiнансових звiтах не передбачено резерву для покриття можливого збитку, що не вiдповiдає вимогам П(С)БО 10 Дебiторська заборгованiсть. При цьому обгрунтоване рiшення про недоцiльнiсть нарахування резерву сумнiвних боргiв товариство не приймало.
У звiтному роцi товариством не проведено розрахунок забезпечень для вiдшкодування наступних витрат з виплат вiдпусток працiвникам, обовязковiсть створення яких передбачена П(С)БО 11 Зобовязання. У випадку нарахування забезпечень, сума прибутку звiтного року буде зменшена.
Ми не спостерiгали за iнвентаризацiєю наявних запасiв станом на 01.12.2011 року, оскiльки ця дата передувала нашому призначенню аудитором товариства. Через характер облiкових записiв ми не мали змоги пiдтвердити кiлькiсть запасiв за допомогою iнших аудиторських процедур.


Умовно позитивна думка
На нашу думку, за винятком впливу питань, про якi йдеться в параграфi Пiдстава для висловлення умовно позитивної думки фiнансова звiтнiсть вiдображає справедливо i достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан приватного акцiонерного товариства БIАС станом на 31.12.2011 р. та його фiнансовi результати у вiдповiдностi до Закону України Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi та положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.


Звiт щодо вимог iнших законодавчих i нормативних актiв

Розкриття iнформацiї вiдповiдно вимог Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв i фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку, затвердженого рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку 19.12.06 р. № 1528 (iз змiнами внесеними згiдно з рiшенням ДКЦПФР вiд 26.06.2010 р. № 981)

Стан бухгалтерського облiку
На пiдставi проведених тестiв можна зазначити, що бухгалтерський облiк в цiлому ведеться товариством у вiдповiдностi до Закону України Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi, положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України, наказу пiдприємства вiд 04.01.2011 р. № 1Б Про облiкову полiтику пiдприємства. У звiтному перiодi облiкова полiтика та облiковi оцiнки не змiнювалися.

Розкриття iнформацiї про активи
Активи пiдприємства роздiленi на необоротнi та оборотнi. В балансi пiдприємства вiдображенi активи, оцiнка яких може бути достовiрно визначена та очiкується одержання в майбутньому економiчних вигод, повязаних з їх використанням.

У складi незавершених капiтальних iнвестицiй вiдображена вартiсть капiтального будiвництва, виготовлених господарським способом або придбаних товариством необоротних матерiальних активiв. Загальна вартiсть незавершених капiтальних iнвестицiй станом на 31.12.2011 р. складає 505,1 тис. грн.

У статтi Основнi засоби вiдображена вартiсть власних обєктiв основних засобiв, iнших необоротних матерiальних активiв та нематерiальних активiв. Облiк основних засобiв та нематерiальних активiв (визнання, класифiкацiя, оцiнка, амортизацiя, тощо) вiдповiдає у всiх суттєвих аспектах П(С)БО 7 Основнi засоби, П(С)БО 8 Нематерiальнi активи та облiковiй полiтицi товариства. Нарахування амортизацiї для всiх груп основних засобiв та нематерiальних активiв здiйснюється за прямолiнiйним методом, що вiдповiдає вимогам П(С)БО 7, П(С)БО 8 та облiковiй полiтицi товариства. Згiдно облiкової полiтики товариства амортизацiя малоцiнних необоротних матерiальних активiв виробничого призначення нараховується у розмiрi 100 % вартостi у першому мiсяцi їх використання. Данi аналiтичного облiку основних засобiв та нематерiальних активiв вiдповiдають даним синтетичного облiку та даним первинних документiв, на основi яких було зроблено записи у регiстрах бухгалтерського облiку.
Станом на 31.12.2011 р. Основнi засоби складають:
первiсна вартiсть - 2951,9 тис. грн.;
знос - 2151,1 тис. грн.;
залишкова вартiсть - 800,8 тис. грн.

У статтi Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї на початок 2010 р. вiдображались iншi фiнансовi iнвестицiї, якi облiковувались за собiвартiстю 0,8 тис. грн. В 2011 роцi цiннi папери були реалiзованi, станом на 31.12.2011 р. довгостроковi фiнансовi iнвестицiї вiдсутнi.

Облiк запасiв товариства (визнання, класифiкацiя, оцiнка, тощо) вiдповiдає, в усiх суттєвих аспектах П(С)БО 9 Запаси та облiковiй полiтицi товариства. Оцiнка запасiв при їх вибуттi здiйснювалась методом середньозваженої собiвартостi, що вiдповiдає облiковiй полiтицi товариства i протягом звiтного перiоду не змiнювалась.
Станом на 31.12.2011 р. виробничi запаси складають 559,8 тис. грн.

Облiк дебiторської заборгованостi (визнання, класифiкацiя, оцiнка, тощо) вiдповiдає, за винятком питання про не нарахування резерву сумнiвних боргiв, в усiх суттєвих аспектах П(С)БО 10 Дебiторська заборгованiсть. Дебiторська заборгованiсть за товари (роботи, послуги) вiдображена у балансi за первiсною вартiстю. Резерв сумнiвних боргiв у 2011 р. не створювався. Обгрунтоване рiшення про недоцiльнiсть нарахування резерву сумнiвних боргiв у звiтному перiодi товариство не приймало.
Станом на 31.12.2011 р. дебiторська заборгованiсть за товари (роботи, послуги) складає:
чиста реалiзацiйна вартiсть 1726,5 тис. грн.;
первiсна вартiсть - 1726,5 тис. грн.
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом станом на 31.12.2011 р. становить 2,5 тис. грн.
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть станом на 31.12.2011 р. становить 171,4 тис. грн.

Грошовi кошти та їх еквiваленти складаються з коштiв на банкiвських рахунках в нацiональнiй валютi та станом на 31.12.2011 р. складають - 68,2 тис. грн. Сума грошових коштiв вiдображених у балансi на початок 2011 р. та на 31.12.2011 р. пiдтверджена банкiвськими та касовими документами.

Iншi оборотнi активи станом на 31.12.2011 р. становлять 88,6 тис. грн.

Витрати майбутнiх перiодiв станом на 31.12.2011р. становлять 0,8 тис. грн. До складу витрат майбутнiх перiодiв вiднесено витрати на передплату перiодичних видань.

Розкриття iнформацiї про зобовязання
Забезпечень наступних витрат i цiльового фiнансування пiдприємство не має. Облiковою полiтикою товариства не передбачено нарахування забезпечення виплат для вiдшкодування наступних (майбутнiх) операцiйних витрат на виплату вiдпусток працiвникам, що не вiдповiдає вимогам П(С)БО 11 Зобовязання та П(С)БО 26 Виплати працiвникам.

Довгостроковi зобовязання станом на 31.12.2011 р. вiдсутнi.

Облiк поточних зобовязань (визнання, класифiкацiя, оцiнка, тощо) та вiдображення в балансi вiдповiдають вимогам П(С)БО 11 Зобовязання.
Поточнi зобовязання станом на 31.12.2011 р. становлять 337,3 тис. грн., в тому числi:
- кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги - 126,9 тис. грн.;
- поточнi зобовязання за розрахунками з бюджетом - 65,4 тис. грн.;
- поточнi зобовязання за розрахунками зi страхування - 16,3 тис. грн.;
- поточнi зобовязання за розрахунками з оплати працi - 34,4 тис. грн.;
- iншi поточнi зобовязання - 94,3 тис. грн.
Розкрита у фiнансовiй звiтностi iнформацiя про зобовязання товариства достовiрна та реальна.

Розкриття iнформацiї про власний капiтал
Власний капiтал складається iз статутного капiталу, додаткового капiталу, резервного капiталу, нерозподiленого прибутку.
Облiк власного капiталу у 2011 роцi ведеться, у всiх суттєвих аспектах, вiдповiдно до положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.
Статутний капiтал товариства складає 4910,30 грн. та подiлений на 49103 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,10 грн. кожна. Статутний капiтал товариства сплачено повнiстю в встановленi законодавством термiни.
Рiшення про переведення випуску акцiй документарної форми iснування в бездокументарну було прийнято черговими загальними зборами акцiонерiв ЗАТ БIАС 22.04.2010 р., протокол № 1. Свiдоцтво про реєстрацiю випуску цiнних паперiв на суму 4910,30 грн. за № 62I08I1I10 вiд 21.05.2010 р. видане Запорiзьким територiальним управлiнням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
Додатковий капiтал станом на 31.12.2011 р. становить - 335,8 тис. грн.
Резервний капiтал станом на 31.12.2011 р. становить - 49,9 тис. грн.
За пiдсумками роботи товариства за 2010 рiк, згiдно рiшення загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ БIАС 24.03.2011 р. протокол № 1 частина прибутку 10 % у розмiрi 38715,21 грн. розподiлена на виплату дивiдендiв, частина прибутку 5 % у розмiрi 19357,64 грн. розподiлена на збiльшення резервного капiталу. Нерозподiлений прибуток станом на 31.12.2011 р. становить 3195,8 тис. грн.

Розкриття iнформацiї про чистi активи
З метою реалiзацiї положень статтi 155 Статутний капiтал акцiонерного товариства Цивiльного кодексу України аудитором було здiйснено розрахунок вартостi чистих активiв товариства
Вартiсть чистих активiв товариства станом на 31.12.2011 р. складає 3586,4 тис. грн., що значно бiльше вiд розмiру статутного капiталу товариства, що вiдповiдає вимогам статтi 155 Цивiльного кодексу України.

Розкриття iнформацiї щодо обсягу чистого прибутку
Фiнансовим результатом пiдприємства вiд звичайної дiяльностi до оподаткування за 2011 р. є прибуток в сумi 3363,3 тис. грн. Податок на прибуток за 2011 р. склав 761,6 тис. грн. Чистий прибуток товариства, вiдображений у Звiтi про фiнансовi результати, складає за 2011 р. 2601,7 тис. грн. та визначений, за винятком питань не нарахування резерву сумнiвних боргiв, забезпечень майбутнiх виплат персоналу, згiдно з вимогами положень (стандартiв) бухгалтерського облiку.

Розкриття iнформацiї про подiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною першою статтi 41 Закону України Про цiннi папери та фондовий ринок.
На наш запит вiдносно особливої iнформацiї управлiнський персонал товариства повiдомив, що у 2011 роцi вiдбулися змiни в складi посадових осiб товариства:
вiдкликанi:
Голова правлiння Романенко Семен Семенович, рiшення загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ БIАС 24.03.2011 р. протокол № 1;
Члени правлiння Романенко Костянтин Семенович, Агапова Вiра Миколаївна, рiшення загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ БIАС 24.03.2011 р. протокол № 1;
Голова Наглядової ради Голубцов Володимир Михайлович, рiшення загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ БIАС 24.03.2011 р. протокол № 1;
Члени Наглядової ради Бiдзiля Петро Ємельянович, Кулик Тамара Анатолiївна, рiшення загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ БIАС 24.03.2011 р. протокол № 1;
Голова ревiзiйної комiсiї Понедiлок Анатолiй Iванович, рiшення загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ БIАС 24.03.2011 р. протокол № 1;
Члени ревiзiйної комiсiї Костогризова Олена Федорiвна, Ткаченко Георгiй Леонiдович, рiшення загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ БIАС 24.03.2011 р. протокол № 1.
обранi:
Наглядова рада Романенко Семен Семенович, Агапова Вiра Миколаївна, Кулик Тамара Анатолiївна, рiшення загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ БIАС 24.03.2011 р. протокол № 1;
директор Романенко Костянтин Семенович, рiшення загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ БIАС 24.03.2011 р. протокол № 1;
ревiзiйна комiсiя Коршунова Iнна Володимирiвна, Костогризова Олена Федорiвна, Алексєєнко Олег Олегович, рiшення загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ БIАС 24.03.2011 р. протокол № 1.
Подiї щодо:
прийняття рiшення про розмiщення цiнних паперiв на суму, що перевищує 25 вiдсоткiв статутного капiталу;
- прийняття рiшення про викуп власних акцiй, крiм акцiй корпоративних iнвестицiйних фондiв iнтервального та вiдкритого типу;
- факти лiстингуIделiстингу цiнних паперiв на фондовiй бiржi;
- отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 вiдсоткiв активiв емiтента;
- змiну власникiв акцiй, яким належить 10 i бiльше вiдсоткiв голосуючих акцiй;
- рiшення емiтента про утворення, припинення його фiлiй, представництв;
- рiшення вищого органу емiтента про зменшення статутного капiталу;
- порушення справи про банкрутство емiтента, винесення ухвали про його санацiю;
- рiшення вищого органу емiтента або суду про припинення або банкрутство емiтента
протягом 2011 року у товариства не вiдбувались.

Аудитором проведений аналiз фiнансового стану товариства на пiдставi балансiв на 31.12.2009 р., 31.12.2010 р., 31.12.2011 р. та звiтiв про фiнансовi результати за 2009 р., 2010 р., 2011 р. (Додаток 1).


Розкриття iнформацiї вiдповiдно Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку 29.09.2011 р. № 1360.

Розкриття iнформацiї щодо наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю
На пiдставi наданих до аудиторської перевiрки документiв нами не виявлено суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю.

Виконання значних правочинiв
Товариством у 2011 р. вчинялися значнi правочини, за якими ринкова вартiсть майна або послуг, що є його предметом, становила вiд 10 до 25 вiдсоткiв вартостi активiв за даними рiчної фiнансової звiтностi акцiонерного товариства станом на 01.01.2011 р. Всi угоди, що були предметом дослiдження аудиту, у вiдповiдностi до ст. 70 Закону України "Про акцiонернi товариства" затверджувалися наглядовою радою товариства.
Рiшення про здiйснення правочину, за яким ринкова вартiсть майна, що є його предметом, становила бiльше 25 вiдсоткiв вартостi активiв за даними рiчної фiнансової звiтностi акцiонерного товариства станом на 01.01.2011 р. приймалося загальними зборами товариства.

Розкриття iнформацiї щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства"
Структура корпоративного управлiння на товариствi вiдповiдає вимогам Закону України "Про акцiонернi товариства" та складається iз наступних органiв:
- загальнi збори акцiонерiв;
- наглядова рада;
- директор;
- ревiзiйна комiсiя.
Порядок утворення органiв управлiння, їх компетенцiя та порядок органiзацiї роботи i вiдповiдальнiсть визначенi Статутом товариства.
Власний кодекс (принципи, правила) корпоративного управлiння товариством не приймався.
Пiдроздiл внутрiшнього аудиту не створений.

Iдентифiкацiя та оцiнка аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства
При проведеннi iдентифiкацiї та оцiнки аудиторських ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства вiдповiдно вимог МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi" не виявлено обставин, що свiдчать про можливiсть шахрайства.


Директор
ПП АФ Премєр Аудит Т. В. Дячкова
(Сертифiкат Аудиторської Палати України
А № 005766 вiд 29.04.2004 р.)

26.03.2012 р.

69037, м. Запорiжжя, вул. Рекордна, 16 , оф. 70
ПП АФ Премєр Аудит
ТелефонIфакс (061) 224-20-79
Е-mail: premier_audit@ukr.net





Додаток 1
Аналiз фiнансового стану
приватного акцiонерного товариства БIАС

На пiдставi даних балансiв на 31.12.2009 р., 31.12.2010 р., 31.12.2011 р. та звiтiв про фiнансовi результати за 2009 р., 2010 р., 2011 р., аудитором здiйснено аналiз фiнансового стану приватного акцiонерного товариства БIАС з метою надання висновку про реальний фiнансовий стан приватного акцiонерного товариства БIАС. Розрахунок показникiв аналiзу фiнансового стану товариства здiйснено вiдповiдно до Методичних рекомендацiй щодо пiдготовки аудиторського висновку при перевiрцi вiдкритих акцiонерних товариств та пiдприємств - емiтентiв облiгацiй (крiм комерцiйних банкiв), затверджених Рiшенням Аудиторської палати України № 99 вiд 23.02.2001 р.

Аналiз лiквiдностi товариства
Аналiз лiквiдностi товариства дає змогу визначити спроможнiсть товариства сплачувати свої поточнi зобовязання.
Аналiз лiквiдностi товариства здiйснюється шляхом розрахунку таких показникiв (коефiцiєнтiв): коефiцiєнта покриття (загальної лiквiдностi), коефiцiєнта абсолютної лiквiдностi та чистого оборотного капiталу.

Коефiцiєнт покриття (Кп) розраховується як вiдношення оборотних активiв до поточних зобовязань товариства та показує достатнiсть ресурсiв товариства, якi можуть бути використанi для погашення його поточних зобовязань.
Кп = ф.1 р. 260 I ф. 1 р. 620
- на 31.12.09 р. становить - 1,72;
- на 31.12.10 р. становить - 4,17;
- на 31.12.11 р. становить 7,76.
Значення коефiцiєнту покриття свiдчить про те, що товариство в змозi погашати свої поточнi зобовязання. На 31.12.11 р. показник значно перевищує межi рекомендованого значення 1,0 2,0. У звiтному перiодi товариство мало можливiсть погашати поточнi зобовязання за рахунок виробничих запасiв, грошових коштiв, дебiторської заборгованостi та iнших оборотних активiв.

Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi (Кал) обчислюється як вiдношення грошових коштiв та їх еквiвалентiв i поточних фiнансових iнвестицiй до поточних зобовязань. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi показує, яка частина боргiв товариства може бути сплачена негайно.
Кал = ф. 1 (р. 220 + р. 230 + р. 240) I ф. 1 р. 620
- на 31.12.09 р. становить - 0,0003;
- на 31.12.10 р. становить - 0,76;
- на 31.12.11 р. становить 0,20.
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi у звiтному перiодi зменшився, та менше рекомендованого значення 0,25 -0,5. Значення показнику показує, що грошових коштiв товариства на 31.12.2011 р. достатньо для негайного погашення пятої частини своїх поточних зобовязань.

Чистий оборотний капiтал (Чок) розраховується як рiзниця мiж оборотними активами товариства та його поточними зобовязаннями. Його наявнiсть та величина свiдчать про спроможнiсть пiдприємства сплачувати свої поточнi зобовязання та розширювати подальшу дiяльнiсть.
Чок = ф. 1 (р. 260 р. 620)
- на 31.12.09 р. становить - 209,4 тис. грн.;
- на 31.12.10 р. становить - 624,9 тис. грн.;
- на 31.12.11 р. становить - 2279,7 тис. грн.
Значення показнику свiдчить про те, що чистий оборотний капiтал на 31.12.2011 р. збiльшився, товариство спроможне сплачувати свої поточнi зобовязання та розширювати свою дiяльнiсть.

Аналiз платоспроможностi (фiнансової стiйкостi) товариства
Аналiз платоспроможностi (фiнансової стiйкостi) товариства здiйснюється за даними балансу товариства, характеризує структуру джерел фiнансування ресурсiв товариства, ступiнь фiнансової стiйкостi i незалежностi товариства вiд зовнiшнiх джерел фiнансування дiяльностi.

Коефiцiєнт платоспроможностi (автономiї) (Кавт) розраховується як вiдношення власного капiталу товариства до пiдсумку балансу товариства i показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi засобiв, авансованих у його дiяльнiсть.
Кавт = ф. 1 р. 380 I ф. 1 р. 640
- на 31.12.09 р. становить - 0,69;
- на 31.12.10 р. становить - 0,84;
- на 31.12.11 р. становить - 0,91.
Питома вага власного капiталу в загальнiй сумi засобiв, авансованих в його дiяльнiсть на протязi 2009 -2011 р.р. була бiльшою нормативного значення 0,25- 0,5. Значення показника на 31.12.2011 р. 0,91 свiдчить про те, що у кожнi 100 грн. активiв товариства вкладено 91 грн. власних коштiв.

Коефiцiєнт фiнансування (Кф) розраховується як спiввiдношення залучених та власних засобiв i характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучених засобiв.
Кф = ф. 1 (р. 430 + р. 480 + р. 620 +р. 630) I ф. 1 р. 380
- на 31.12.09 р. становить - 0,46;
- на 31.12.10 р. становить - 0,19;
- на 31.12.11 р. становить - 0,09.
Залежнiсть пiдприємства вiд залучених засобiв є не високою на 31.12.2011 р. 0,09 одиницi при нормативному значеннi 0,5- 1,0. Значення коефiцiєнту свiдчить, що на 1 грн. власних коштiв, вкладених в активи товариства, припадає 0,09 грн. позикових коштiв.

Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу (Мк) показує, яка частина власного капiталу використовується для фiнансування поточної дiяльностi, тобто вкладена в оборотнi засоби, а яка капiталiзована. Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу розраховується як вiдношення чистого оборотного капiталу до власного капiталу.
Мк = ф. 1 (р. 260 р. 620) I ф. 1 р. 380
- на 31.12.09 р. становить - 0,33;
- на 31.12.10 р. становить - 0,61;
- на 31.12.11 р. становить - 0,64.
Значення показника свiдчить про стiйкий фiнансовий стан товариства на 31.12.2011 р. коефiцiєнт бiльше нормативного бiльше 0. Значення коефiцiєнта свiдчить, що товариство 64 % власного капiталу використовує для фiнансування поточної дiяльностi.

Аналiз рентабельностi товариства
Аналiз рентабельностi товариства дає змогу визначити ефективнiсть вкладення коштiв у товариство та рацiональнiсть їх використання.

Коефiцiєнт рентабельностi активiв розраховується як вiдношення чистого прибутку пiдприємства до середньорiчної вартостi активiв i характеризує ефективнiсть використання активiв товариства.
Кр = ф. 2 р. 190 або р. 150I ф. 1 ((р. 280 (гр.3) + р.280 (гр.4)) : 2
- 2010 р. становить - 0,36;
- 2011 р. становить - 1,01.
Значення коефiцiєнта 1,01при нормативному значенi >0 збiльшення свiдчить, що активи товариства використовуються ефективно.

Аналiз фiнансового стану свiдчить про платоспроможнiсть приватного акцiонерного товариства БIАС. Грошових коштiв та високолiквiдних активiв достатньо для погашення своїх поточних зобовязань, товариство спроможне розширювати свою дiяльнiсть

Директор
ПП АФ Премєр Аудит Т. В. Дячкова
(Сертифiкат Аудиторської Палати України
А № 005766 вiд 29.04.2004 р.)

26.03.2012 р.
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Основнi види продукцiї або послуг, що їх виробляє чи надає емiтент: виготовлення асфальтобетонних сумiшей рiзних типiв.
Перспективнiсть виробництва окремих товарiв, робiт, послуг: провадиться робота над випуском нових сучасних будiвельних матерiалiв.
Залежнiсть вiд сезонних змiн: Залежнiсть вiд сезонних змiн iснує. Виробництво є бiльш розгорнутим та потужним в весняно-лiтнiй перiод. Так згiдно Б В 2.7-119-2003 виробництво асфальтобетонних сумiшей виконується тiльки при умовах,що температура повiтря плюсова.
Основнi ринки збуту: ринком збуту виготовленої продукцiї є м.Запорiжжя, Запорiзька область та iншi областi Україна.
Основнi клiєнти: комунальнi пiдприємства, будiвельнi пiдприємства.
Основнi ризики дiяльностi емiтента: збiльшення цiн на газ, продукти нафтоперероблення. Крiм того, стабiльне функцiонування Товариства значною мiрою визначається платоспроможнiстю клiєнтiв та станом економiки країни в цiлому.
Заходи щодо зменшення ризикiв та захисту своєї дiяльностi: постiйне удосконалення виробництва, покращення якостi продукцiї; повсякденна праця професiйного колективу.
Заходи розширення виробництва та ринкiв збуту: модернiзацiя основних засобiв та виробничого процесу; постiйний пошук нових клiєнтiв; здiйснення переговорiв.
Канали збуту та методи продажу: Ринком збуту виготовленої продукцiї є Україна. Товариство працює безпосередньо з замовниками.
Джерела сировини: Сировина - нафтобiтум, щебень. вiдсiв Товариство придбає сировину в українських пiдприємств, що її реалiзовують.
Доступнiсть сировини: Джерела сировини достатньо доступнi, що дозволяє безперебiйно виконувати замовлення покупцiв.
Динамiка цiн на сировину: Цiни на сировину постiйно зростають.
Особливостi стану розвитку галузi виробництва, в якiй здiйснює дiяльнiсть емiтент: розвиток галузi залежить вiд цiноутворення на основнi матерiали(бiтум), газ, електроенергiю, попит та споживання продукцiї, будiвництва нових дорiг та мостiв.
Рiвень впровадження нових технологiй, нових товарiв: Новi товари та технологiї майже не впроваджуються в звязку iз спадом в економiцi.
Становище емiтента на ринку: пiдприємство давно працює, є достатньо вiдомим, становище емiтента на ринку стабiльне.
Iнформацiя про конкуренцiю в галузi: Рiвень конкуренцiї в галузi середнiй.
Особливостi продукцiї(послуг) емiтента: Продукцiя не пiдлягає зберiганню, використання в гарячому станi та при плюсовiй температурi.
Перспективнi плани розвитку емiтента: Збiльшення обєму продажу та освоєння нових ринкiв збуту.
Кiлькiсть постачальникiв за основними видами сировини та матерiалiв, що займають бiльше 10 % у загальному обємi постачання: шiсть, i це Запорiзьке карєроуправлiння -щебiнь та вiдсiв, ПП ГСМ ЮГ - нафтобiтум, ПП Байкара - нафтобiтум, ТОВ Термiнал МК - нафтобiтум, ПАТ ЗАПОРIЖГАЗ - газ та постачання газу, ТОВ Аляска - авто послуги по перевезенню гран. продукцiї.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування Придбано та введено в експлуатацiю основних засобiв засобiв протягом 2007-2011р. на суму 1483,2 тис.грн. Продано основних засобiв протягом 2007-2011р. на суму 66,9 тис.грн. Лiквiдовано основних засобiв протягом 2007-2011р. на суму 21,4 тис.грн. В 2011 роцi за рахунок власних коштiв здiйснено iнвестицiї (придбання основних засобiв). Товариство планує за рахунок власних коштiв здiйснити оновлення асфальто-бетонного комплексу, на сьогоднiшнiй день остаточна вартiсть робiт не визначалася, придбання здiйснюватимуться за вже iснуючими договорами з дiючими контрагентами емiтента. Iншi значнi iнвестицiї або придбання, повязанi з господарською дiяльнiстю, Товариством не плануються.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Пiдприємство використовує тiльки власнi основнi засоби.
Об`єктiв оренди немає, протягом звiтного перiоду значних правочинiв щодо них не було.
Виробничi потужностi (Асфальтобетонозмiшувальний комплекс Д645 III) є власнiстю Товариства, використовуються за призначенням, утримуються за власний рахунок.
Ступiнь використання обладнання 25%.
Спосiб утримання активiв: утримання та придбання активiв вiдбувається за рахунок власних коштiв Товариства.
Основнi засоби знаходяться за мiсцезнаходженням Товариства: 69006, м.Запорiжжя, вул. Пiвнiчне шосе, буд.14.
Екологiчнi питання, що можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства: Екологiчних питань, що можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства, немає. Товариство має дозвiл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повiтря стацiонарними джерелами №2310136900-57 вiд 13.04.2011р.
Плани капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв: Товариство планує модернiзацiю асфальтобетонозмiшувального комплексу Д645 III. Характер та причини таких планiв: оновлення морально устарiлого обладнання. Суми видаткiв, в тому числi вже зроблених: 1 000 000 грн. Опис методу фiнансування: власнi кошти Товариства. Прогнознi дати початку та закiнчення дiяльностi на сьогоднiшнiй день невiдомi. Очiкуване зростання виробничих потужностей пiсля завершення дiяльностi до 15%.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Iнформацiя щодо проблем, якi впливають на дiяльнiсть емiтента:
- вiдсутнiсть будiвництва нових дорiг та обєктiв;
- нестабiльнiсть державної полiтики;
- податковий тиск;
- вiдсутнiсть державної пiдтримки галузi взагалi.
Ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень: високий.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Фактiв виплати штрафних санкцiй (штраф, пеня, неустойка) i компенсацiй за порушення законодавства, у звiтному перiодi не було.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Опис обраної полiтики щодо фiнансування дiяльностi емiтента: Товариство знаходиться на самофiнансуваннi.
Достатнiсть робочого капiталу для поточних потреб: робочого капiталу достатньо для поточних потреб.
Можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента: фахiвцi Товариства не проводили у звiтному роцi оцiнки шляхiв покращення лiквiдностi.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але не виконаних договорiв (контрактiв) товариство на кiнець звiтного перiоду не має.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента щонайменше на рiк передбачає розширення виробництва за рахунок пошуку нових клiєнтiв.
Стратегiя емiтента щодо реконструкцiї: емiтент здiйснюватиме установку нових вузлiв та деталей, якi будуть сприяти пiдвищенню якостi продукцiї, що виготовляється Товариством.
Планується полiпшення фiнансового стану, що пов`язано з очiкуванням розширення ринку збуту.
Iстотнi факти, якi можуть вплинуть на дiяльнiсть емiтента в майбутньому, - економiчна криза.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок Дослiдження та розробки Товариством у звiтному перiодi не здiйснювалися, в майбутньому не плануються.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається В звiтному перiодi вiдсутнi судовi справи, стороною в яких виступало товариство або його посадовi особи.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Iнша iнформацiя, яка може бути iстотною для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента, вiдсутня. Наведена в звiтi iнформацiя є достатньою для оцiнки фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента. Аналiтична довiдка щодо iнформацiї про результати та аналiз господарювання емiтента за останнi три роки фахiвцями емiтента не складалася.